ابی با نام ابراهیم حمیدی خواننده مطرح موسیقی پاپ ایرانی است که در ۸ خرداد ۱۳۲۸ در تهران به دنیا آمد. او فعالیت موسیقی خود را در دهه 1960 بدون هیچ آموزش رسمی آغاز کرد.

در آغاز کار

ابی ابتدا در گروهی به نام سان بویز اجرا کرد و سپس به طور حرفه ای در کلوپ های شبانه و کاخ های جوانان شروع به خوانندگی کرد. در پسران سان، او ابتدا آهنگ‌های ایتالیایی، به‌ویژه آهنگ‌های آلبانو کاریسی را تقلید کرد و سپس به اجرای آهنگ‌هایی از دیگر خوانندگان محبوب آن دوران، مانند جیم موریسون، اریک بردون، تام جونز و پپینو دی کاپری پرداخت.

شغل بعد

ابی طی سال‌ها آلبوم‌ها و تک‌آهنگ‌های متعددی منتشر کرده و با هنرمندان بزرگ بسیاری همکاری داشته است. فردی ذوالند و سیاوش قمیشی به ترتیب با 39 و 27 آهنگ بیشترین همکاری را با ابی داشته اند. آخرین همکاری زلاند با ابی در آلبوم «طلوع کن» و آخرین همکاری قمیشی با ابی در آلبوم «شب نیلوفری» بود.

ابی در سال های اخیر تا حدودی در ساخت آهنگ های خود از آهنگسازان سنتی دوری کرده و با شوبرت آواکیان، شادمهر عقیلی و علیرضا افکاری همکاری داشته است.

ابی پس از بیش از 60 سال فعالیت هنری همچنان در صدر عرصه موسیقی پاپ ایرانی باقی مانده است. اخبار مربوط به این هنرمند و کنسرت های آینده را می توانید در سایت IRTICKET دنبال کنید.

بیوگرافی ابی، آقای صدا

ابراهیم حامدی ملقب به ابی، خواننده مطرح موسیقی پاپ ایرانی، در 29 خرداد 1328 در تهران متولد شد. او فعالیت موسیقیایی خود را از دهه 1340 و بدون هیچ آموزش آکادمیک آغاز کرد.

فعالیت هنری

ابی ابتدا در یک گروه دوستانه به نام سان بویز فعالیت می‌کرد و سپس به صورت رسمی در باشگاه‌ها و کاخ‌های جوانان شروع به خواندن کرد. در گروه سان بویز، او ابتدا از آهنگ‌های ایتالیایی، به‌خصوص ترانه‌های آلبانو کاریسی تقلید می‌کرد و سپس به اجرای ترانه‌هایی از خوانندگان مطرح آن دوران مانند جیم موریسون، اریک بوردون، تام جونز و پپینو دی کاپری پرداخت.

ابی طی سال‌های فعالیت خود، آلبوم‌ها و تک‌آهنگ‌های بسیاری را منتشر کرده و با هنرمندان بزرگی همکاری داشته است. فرید زلاند و سیاوش قمیشی با 39 و 27 اثر، بیشترین همکاری را با ابی داشته‌اند. آخرین همکاری فرید زلاند با ابی در آلبوم طلوع کن و آخرین همکاری سیاوش قمیشی با ابی در آلبوم شب نیلوفری بوده است.

ابی در سال‌های اخیر، در تولید ترانه‌های خود، نسبت به آهنگسازان سنتی تا حدی اجتناب کرده و با شوبرت آواکیان، شادمهر عقیلی و علیرضا افکاری همکاری داشته است.

ابی همچنان و بعد از گذشت بیش از 60 سال فعالیت هنری، در سطح برتر موسیقی پاپ ایران می‌درخشد. اخبار مربوط به این هنرمند و کنسرت‌های پیش رو را می‌توانید از وب‌سایت IRTICKET دنبال کنید

Speaker Details
    Leave a Comment

    Speaker Details