بیوگرافی اندی مددیان:

اندی مددیان در ۲ اردیبهشت ۱۳۳۷ در تهران متولد شد. علاقه او به موسیقی از دوران کودکی آغاز شد و در ۱۴ سالگی اولین گیتار خود را ساخت. اندی در ابتدا به‌عنوان نوازنده گیتار بیس فعالیت می‌کرد و مدتی به همراه کامران یغمایی (برادر کوروش یغمایی) در یک گروه موسیقی راک انگلیسی می‌خواندند.

در سال ۱۹۷۸ میلادی، اندی مددیان از سوی کمپانی موسیقی سی بی اس شعبه تهران به ایالات متحده آمریکا دعوت شد تا برای تهیه آلبومی به زبان انگلیسی قرارداد امضا کند. این سفر نقطه عطفی در زندگی حرفه‌ای اندی مددیان بود و زمینه‌ساز موفقیت‌های چشمگیر او در عرصه موسیقی شد.

اندی مددیان پس از ورود به آمریکا، کار خود را به‌عنوان خواننده آغاز کرد و در سال ۱۹۸۵، اولین آلبوم خود با نام «خواستگاری» را منتشر کرد. این آلبوم با استقبال گسترده‌ای از سوی مخاطبان مواجه شد و به یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی پاپ ایران تبدیل شد.

اندی مددیان علاوه بر فعالیت‌های هنری، در زمینه‌های خیریه و انسان‌دوستانه نیز فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده است. او در سال ۲۰۱۶ میلادی، به‌عنوان نخستین خواننده ایرانی، مدال افتخار جزیره الیس را دریافت کرد. این مدال به افراد برجسته‌ای اعطا می‌شود که در زمینه‌های مختلف، از جمله هنر، فرهنگ و سیاست، خدمات ارزنده‌ای به جامعه ارائه کرده‌اند.

اندی مددیان در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین خوانندگان ایرانی در جهان است. او با صدای دلنشین و سبک خاص خود، مخاطبان زیادی در سراسر جهان دارد و همچنان در عرصه موسیقی پاپ فعال است.

همکاری اندی و کوروس

اندی مددیان و کوروس شاهمیری، دو خواننده و آهنگساز ایرانی-ارمنی، از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۳ به صورت مشترک فعالیت هنری داشتند. این همکاری با انتشار آلبوم «خواستگاری» در سال ۱۹۸۵ آغاز شد و تا انتشار آلبوم «خداحافظی» در سال ۱۹۹۳ ادامه داشت.

در طول این همکاری، اندی و کوروس چهار آلبوم مشترک منتشر کردند

آلبوم ها:

اندی مددیان در طول فعالیت هنری خود، ۶ آلبوم موسیقی منتشر کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به آلبوم‌های زیر اشاره کرد:

  • خواستگاری (۱۹۸۵)
  • بلا (۱۹۸۷)
  • خداحافظ (۱۹۸۹)
  • بیقرار (۱۹۹۱)
  • ماهمه ایرونی هستیم (۱۹۹۴)
  • خداحافظی (۲۰۲۳)

کنسرت ها:

اندی مددیان در سالهای گذشته کنسرت های با شکوهی را در کشور های مختلف از جمله ترکیه، ارمنستان، آلمان، انگلستان، فرانسه، امریکا، کانادا و استرالیا برگزار کرده که همه کنسرت های اندی با استقبال بی نظیر روبرو شده اند . اطلاعات مرتبط با کنسرت های اندی را میتوانید از وب سایت WWW.IRTICKET.COM دریافت کنید.

Speaker Details
    Leave a Comment

    Speaker Details