گوگوش

بیوگرافی

گوگوش با نام فائقه آتشین خواننده و بازیگر ایرانی یکی از تاثیرگذارترین چهره های موسیقی پاپ در ایران و جهان است. او در 14 اردیبهشت 1349 در تهران به دنیا آمد و علاقه اولیه به هنر داشت.

گوگوس در طول فعالیت خود در ایران با بسیاری از آهنگسازان و ترانه سرایان مشهور کشور همکاری کرد و آثاری جاودانه از خود به جای گذاشت. او با صدای گرم و گیرا خود آهنگ های عاشقانه و تفسیر اجتماعی را به زیبایی اجرا کرد و او را به یکی از محبوب ترین خوانندگان ایرانی تبدیل کرد.

از معروف ترین همکاری های گوگوس می توان به همکاری با واروژان، پرویز مشکاتیان، جهانبخش پایزوکی، حسن شماعی زاده، شهریار قنبری و اقبال جنتی عطایی اشاره کرد. این همکاری‌ها منجر به آثاری ماندگار شد که هنوز پس از گذشت سال‌ها از انتشار، امروزه نیز محبوب هستند.

پس از انقلاب ایران در سال 1979، گوگوس به لس آنجلس نقل مکان کرد. او در سال های اخیر به تورهای گسترده خود در سراسر جهان ادامه داده است و همچنان یکی از محبوب ترین خواننده های ایرانی است.

آلبوم ها و تک آهنگ ها

از معروف ترین آثار گوگوس می توان به «یشم»، «مرداب»، «کویر»، «کوه»، «اگر بمانی، اگر نمانی»، «پل»، «ستاره، ای ستاره» و «من» اشاره کرد. و گنجشک های خانه». این آثار به چندین زبان ترجمه شده اند و طرفداران زیادی در سراسر جهان دارند.

کنسرت ها

گوگوس پس از خروج از ایران در سال 1979، در شهرهای مختلف جهان اجرا داشته است. او در حال حاضر برای یک تور خداحافظی در سراسر جهان آماده می شود. می توانید برنامه کنسرت های آینده گوگوس را در سایت IRTICKET.COM دنبال کنید.

Speaker Details
    Leave a Comment

    Speaker Details